Хірургічна служба в системі охорони здоров`я – одна з головних та найбільш відповідальних.

            В розвиток хірургічної служби району внесли свій внесок декілька поколінь хірургів. В різні роки хірургічне відділення очолювали:

●       Швець Євген Петрович з 1956 по 1969 рік.

●       Нікашин Олег Михайлович з 1969 по 1974 роки.

●       Аболмасов Євген Іванович з 1974 по 1976 роки.

●       Янгазов Юрій Михайлович з 1976 по 1977 роки.

●       Бєляєв Віктор Васильович з 1978 по 1985 рік.

●       Брус Микола Власович з 1985 року по даний час.

            Крім того, хірургічну допомогу пліч-о-пліч із завідувачами відділеня надавали лікарі-ординатори: Тютюнник Олександр Миколайович, Медведцький Миколай Михайлович, Літвін Володимир Миколайович, Пономаренко Олександр Олександрович.

            Вже більше 30 років завідує хірургічним відділенням лікар-хірург вищої категорії Брус Микола Власович.За довгі роки праці він зарекомендував себе як пряма, принципова, справедлива людина, гарний наставник для молоді, завжди чуйний і уважний до людської біди. Пліч-о-пліч з завідувачем хірургічного відділення з 1979 р. і по цей час працює лікар-хірург Гарковець Віктор Вікторович, а також лікар-хірург вищої категорії Золотаревський Роман Сергійович.(

            При виникненні невідкладних і тяжких станів першими на «лінії вогню» встануть лікар-анестезіолог Вєрзунов О.В., сестра операційна Добрицька Т.П., анестезістки Базікало Л.В., Зіньковська М.В.. Як правило, вони завжди виходять переможцями. Після, естафету за життя переймають разом з лікарями хірургами сестри медичні стаціонару хірургічного відділення Бондаренко С.А., Іванова І.В., Жученко Т.В.,Воловик А.С., ПілюгінаД.В., Старікова Н.В., Ткаченко О.С., старша сестра медична стаціонару хірургічного відділення Хоружа Н.В. Як то кажуть в прислів`ї «Лікує лікар, а виліковує той хто доглядає».

На даний час хірургічне відділення розташовано на п’ятому поверсі нового п’ятиповерхового корпусу. Відділення розраховано на 30 ліжок, опер блок складається з 2-х операційних. Медична допомога у відділення надається в комфортних умовах, пацієнти розміщуються у просторих, світлих палатах. Завдяки висококваліфікованим спеціалістам пацієнти мають можливість отримати допомогу при багатьох захворюваннях хірургічного профілю як невідкладно, так і в плановому порядку, як консервативне так і, при необхідності, оперативне. Лікарі-хірурги відділення блискуче володіють основними методиками хірургічного лікування при таких захворюваннях:

●       кровотечі (шлунково-кишкові, з варикозно розширених вен стравоходу, гемороїдальні);

●       доброякісні новоутворення шкіри та підшкірної клітковини;

●       гнійні захворювання шкіри та підшкірної клітковини;

●       облітеруючий атеросклероз та ангіопатії

●       гострий панкреатит та панкреонекроз;

●       тромбофлебіти та флеботромбози;

●       защемлені пахові та пупкові грижі;

●       варикозне розширення вен;

●       неускладнені переломи;

●       гострий апендицит;

●       опіки;

За останній час було багато докладено зусиль по поліпшенню матеріально-технічної бази відділення: у 2017 році придбане ендоскопічне обладнання для проведення малоінвазивних ендоскопічних оперативних втручань.(фото 11). В 2018 році проведений капітальний ремонт у відділенні та операційному блоці, повністю оновлене обладнання та інструментарій. Крім того на площах хірургічного відділення облаштоване відділення анестезіології та інтенсивної терапії, що покращило якість надання медичної допомоги хворим в післяопераційному періоді, а також важкохворим пацієнтам до стабілізації їх стану.

Співробітники відділення постійно покращують свій професійний рівень, освоюють нові методи лікування для збільшення якості надання медичної допомоги населенню.