СЬОГОДНІ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ІНСУЛЬТОМ.

29.10.2019

 

    Всесвітній день боротьби з інсультом — це щорічний захід, що відзначається 29 жовтня. Його було засновано в 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом[en] (WSO).

Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров'я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

В Україні, згідно з офіційною статистикою, щороку стається 100–110 тис. інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30-40 % хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів і до 50 % — впродовж 1 року від початку захворювання, 20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % первинної інвалідності), і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.

   Навіть при малій підозрі на інсульт необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу. Адже вчасна допомога - основний шанс врятувати життя і здоров'я.

Найпоширеніші симптоми інсульту:

- Раптова слабкість, заніміння, параліч половини тіла або обличчя, руки, ноги.
- Раптовий інтенсивний головний біль, який хворі описують як найжахливіший біль у житті.
- Раптове порушення чіткості зору.
- Раптове порушення мовлення (людина не може говорити або розуміти мову).
- Раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювання, іноді втрата свідомості.
   Тож не зволікайте, якщо у в Вас або Ваших рідних з'явились вищезазначені симптоми, негайно звертайтесь до лікаря, або викликайте машину швидкої медичної допомоги. Це може врятувати Вам життя.

Please reload

Надзвичайно важлива інформація до вашої уваги.

06.06.2019

1/10
Please reload

ОСТАННІ НОВИНИ
Please reload

Please reload

ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАС:
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon