• belovodsk

СЬОГОДНІ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ІНСУЛЬТОМ.


Всесвітній день боротьби з інсультом — це щорічний захід, що відзначається 29 жовтня. Його було засновано в 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом[en] (WSO).

Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров'я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

В Україні, згідно з офіційною статистикою, щороку стається 100–110 тис. інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30-40 % хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів і до 50 % — впродовж 1 року від початку захворювання, 20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % первинної інвалідності), і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.

Навіть при малій підозрі на інсульт необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу. Адже вчасна допомога - основний шанс врятувати життя і здоров'я.

Найпоширеніші симптоми інсульту:

- Раптова слабкість, заніміння, параліч половини тіла або обличчя, руки, ноги. - Раптовий інтенсивний головний біль, який хворі описують як найжахливіший біль у житті. - Раптове порушення чіткості зору. - Раптове порушення мовлення (людина не може говорити або розуміти мову). - Раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювання, іноді втрата свідомості. Тож не зволікайте, якщо у в Вас або Ваших рідних з'явились вищезазначені симптоми, негайно звертайтесь до лікаря, або викликайте машину швидкої медичної допомоги. Це може врятувати Вам життя.