• belovodsk

Надзвичайно важлива інформація до вашої уваги.


Доброго дня, шановні біловодчани, мешканці біловодської громади!

Надзвичайно важлива інформація до вашої уваги.

Певен, що більшість слідкує за змінами в лікарні. Зараз на часі є необхідність приймати дуже важливе рішення і ми вважаємо, що воно повинно бути поінформованим і опиратися на думку громади, тому що мова піде про фінанси. А це завжди складно і боляче, тим більше, якщо стосується здоров’я.

Тож коротко і узагальнено про суть змін, що відбуваються в межах медичної реформи.

До тепер фінансування лікувальних закладів відбувалось з трьох основних джерел:

  • державний бюджет у формі медичної субвенції;

  • місцевий бюджет;

  • власні натходження, тобто заробіток самої лікарні

Державна медична субвенція розподілялась з розрахунку на чисельність населення території, яку обслуговує медичний заклад. Решту фінансування додавав район, потім об’єднана територіальна громада. Частка державного та місцевого бюджетів в фінансуванні нашої лікарні останніми роками складала приблизно 50/50. Власні натходження - 1,5% від загального об’єму фінансування.

Так от, з 1 січня 2020 року чинним Бюджетним кодексом України медична субвенція не передбачена. Державні кошти будуть акумульовані в національній службі здоров’я України (НСЗУ), яка буде фінансувати кожен факт надання закладом медичної допомоги пацієнту, тобто буде реалізовуватися принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Щоб заключити договір з НСЗУ лікарня повинна мати організаційно-правову форму комунального некомерційного підприємства і відповідати певним стандартам та вимогам. Витрати щодо утримання закладів охорони здоров’я, які не виявили наміру одержувати оплату за договорами про медичне обслуговування населення, повинні будуть здійснюватися з місцевого бюджету.

Таким чином, все, що ми робимо останніми роками, це є підготовка до нових умов існування нашої лікарні, адже при відсутност державної медичноїі субвенції громада просто фізично не зможе взяти 100% фінансування такого «кораблю», як наша лікарня на себе. Це буде для ОТГ надзвичайно важким тягарем. Щоб зберегти лікарню ми оновлювлюємо технічну базу та медичне обладнання, відкриваємо необхідні відділення, створюємо комфортні умови для пацієнтів. В умовах ринку виживуть лікарні, які зможуть запропонувати пацієнту якісну медичну послугу.

Тож, ближче до суті! Що конкретно з 2020 року зміниться для пацієнта, як отримувача медичних послуг? Навколо медичної реформи завжди точиться багато неправдивих тверджень, політичних спекуляцій та штучних залякувань населення. І зараз, перед виборами, їх точно не поменьшає.

Тому хочемо внести ясність і запевнити, держава в рамках програми медичних гарантій повністю та безоплатно гарантує:

- повний обсяг екстренної медичної допомоги при невідкладних станах;

- допомогу при вагітності та пологаг;

- допомогу новонародженим;

- інфекційні захворювання;

- неінфекційні захворювання (діабет, ССЗ, онкологічні захворювання, астма та інші);

- базовий пакет стаціонарної медичної допомоги (точний обсяг буде визначений найближчим часом);

- крім того за направленням сімейного лікаря бескоштовно буде забезпечений повний обсяг амбулаторгих консультативних спеціалізованих медичних послуг, додаткових обстежень та лабораторних тестів.

Але вже сьогодні лікарні повинні подбати про те, яким буде перелік платних послуг і як вони будуть заробляти об’єм коштів, що необхідний для сталого функціонування.

Ми почали цю роботу з тих видів медичних послуг, які і так вже фактично платні. По-перше, ми створили клінічну лабораторію, яка окрім звичних загальних обстежень має потужності для виконання складних лабораторних тестів, що наразі виконуються платно в приватних лабораторіях області. Це дослідження гормонів, інфекцій, онкологічних маркерів тощо. Повний перелік викладений на сайті лікарні. Закуповувати коштовні тестсистеми для цих обстежень громада не зможе, але вартість таких лабораторних тестів в нашій лабораторії буде на 20-30% нижча, ніж в приватних лабораторіях. Тому маємо надію скласти їм чесну конкуренцію.

По-друге, ми вирішили встановити зрозумілі правила оплати стоматологічних послуг. Зараз за бюджетні кошти лікарня закуповує лише базовий набір витратних матеріалів, який дозволяє вирішити невідкладну стоматологічну проблему найпростішими матеріалами. Більш сучасні, коштовні стоматологічні матеріали, такі як фотополімери, композіти, лягають фінансовим тягарем на пацієнта. Тож аби виключити будь-які зловживання та кривотолки пропонуємо чіткий перелік стоматологічних послуг з прорахованою вартістю за затвердженою методикою. Знову ж таки, плануємо, що вартість стоматологічної послуги в Біловодській багатопрофільній лікарні буде на 20% нижчою, ніж в будь-якому з приватних стоматологічних кабінетів, що працюють на території громади.

Платними послугами лікарні залишаються періодичні медичні огляди, медичні довідки водія та довідки на право зберігання та носіння зброї. Крім того цього року ми підготували спеціаліста та отримали необхідні дозволи для проведення психофізіологічної експертизи декретованим контингентам працівників в нашій лікарні. Тепер за цією послугою не знадобиться їхати у Сєверодонецьк.

Спеціалізовані діагностичні обстеження, такі як ультразвукове, рентгенологічне дослідження, ендоскопічні методи обстеження та маніпуляції одного дня, що вказані в переліку проекту постанови КМУ в разі направлення пацієнта на обстеження сімейним лікарем будуть оплачуватися Національною службою здоров’я України. При самостійному зверненні - відповідно оплачується пацієнтом.

Пропонуємо ознайомитися з переліком платних медичних діагностичних та лікувальних послуг КНП «Біловодська багатопрофільна лікарня» Біловодської селищної ради та їх розрахованою вартістю за посиланням. В такому вигляді документ запропонований робочою групою для затвердження виконавчим комітетом Біловодської ОТГ. Цей крок не є обов’язковим юридично, але ми впевнені, що питання затвердження платних медичних послуг не можуть вирішуватися без обговорення широким загалом громади. Тому ми відкриті до обговорення та конструктивної критики. Дякуємо за розуміння!

#Платніпослуги #Важливаінформація

0 перегляд