• belovodsk

Хто не пересилить звичок, той не отримає перемогу над хворобою.


Чи дотримуєтесь Ви раціонального харчування? Приймати їжу невеликими порціями 5-6 разів на день це не зручно, думаєте Ви? Що це займає багато часу, ніколи готувати, це дорого, або просто зручніше, як кажуть: "Щоб один раз и на весь день". Але раціональне харчування це не так складно, як ми звикли думати.

Всього декілька пунктів: - Свіжі фрукти та овочі - Цільні зерна (цільнозерновий хліб, рис, овес, висівки) - Пісне м'ясо, птиця та риба - Нежирні молочні продукти

Як визначити Вашу ідеальну порцію їжі? Цей метод названий "правилом долоні". Розмір Вашої долоні -це саме той об'єм їжі, що Вам необхідний для одного прийому. Якщо так харчуватися 5-6 разів на день, то Ви не будете почувати себе голодним, а травна система прийде у норму. Перше, що ви відчуєте це відсутність таких скарг, як найчастіше кажуть: "У мене болить печінка". А що робити, коли дієта не допомагає и біль турбує все частіше. Насправді цей біль має зовсім інші причини. Можливо, для Вас буде відкриттям той факт, що печінка не болить. Може боліти тільки край печінки і лише в дуже рідкісних випадках. Це відбувається за таких захворювань, як цироз, гепатит, коли печінка розтягнута і дуже щільна. Як правило, люди, що страждають цими захворюваннями, знають про них. У всіх інших випадках болі в правому підребер'ї стосуються зовсім інших проблем. Перше куди ми прямуємо при таких скаргах, це до сімейного лікаря, щоб той направив нас на УЗД черевної порожнини. І що пацієнт чує у більшості випадків на УЗД: "У Вас камені у жовчному міхурі" .

Жовчнокам'яна хвороба - захворювання при якому в жовчному міхурі утворюються камені, які складаються з солей жовчних кислот, холестерину і білірубіну. "Своя ноша не тяжка" - всім відомі слова. Але це не стосується камінців у жовчному міхурі. Жовчокам'яна хвороба найчастіше представлена калькульозним холециститом (камінчики знаходяться в жовчному міхурі). Дане захворювання, ніби бомба уповільненої дії, в будь-який момент може завдати удару - проявитись своїми ускладненнями.

Які ж ускладнення жовчокам'яної хвороби? Чого слід боятись та уникати? Гострий холецистит - запалення стінок жовчного міхура. При даному захворюванні у хворого виникають виражені болі в правому підребір'ї, підвищується температура до 38-39о С, виражені симптоми інтоксикації. Дана ситуація вимагає негайного лікування. При зволіканні стінка жовчного міхура може зруйнуватись з розвитком перитоніту. Якщо людина, яка страждає на жовчокам'яну хворобу, після чергового нападу болю в правому підребір'ї пожовтіла, кал став білим, як крейда, а сеча кольору темного пива - це ознака механічної жовтяниці. Жовчні камінці перекрили вихід жовчі із печінки. Це небезпечне ускладнення, яке загрожує життю. Вже чекати часу немає, слід швидко прямувати до хірурга. Жовтяниця напротязі тривалого часу веде до отруєння організму та появи цирозу печінки. Інколи жовтяниця є одним із проявів холангіту. Це - запалення жовчних протоків, яке проявляється пожовтінням шкіри та слизових оболонок, високою температурою, шкірним свербінням.

Одним із частих ускладнень жовчокам'яної хвороби є панкреатит (запалення підшлункової залози). Основними симптомами якого є оперізуючий біль у верхніх відділах живота, нудота, багаторазове блювання. А що загрожує людині, яка "викохала" каменюку в жовчному міхурі? В результаті тиску камінця на стінку жовчного міхура може виникнути виразка, пролежина, з наступним руйнуванням не тільки стінки жовчного міхура, але й сусідньої стінки кишки і формуванням нориці. Це патологічне сполучення між кишкою та жовчними міхуром сприяє запальному процесу в жовчних шляхах.

Якщо камінець, який потрапив із жовчного міхура в кишку, великих розмірів, він може викликати кишкову непрохідність. Як Ви розумієте, будь-яке ускладнення здоров'я Вам не додасть. Тому позбавтесь проблеми вчасно та за допомогою малотравматичних методик. Якщо було встановлено діагноз жовчокам'яної хвороби, хронічного калькульозного холециститу, більшість досвідчених лікарів відразу направлять пацієнта до хірурга, деякі "умільці" будуть намагатись розчинити ці камінчики медикаментозно.

Як поступити правильно? На жаль, медикаментозний метод може не дати бажаного результату і, навіть, бути небезпечний. Він може викликати ускладнення даного захворювання, про яке ми говорили. На даний момент єдиним ефективним методом лікування даного захворювання є видалення жовчного міхура. Звичайно, до кожного оперативного втручання, а особливо до видалення якогось органу, слід підходити зважено. Недарма кажуть: сім разів відмір - один раз відріж. Кожен боїться операцій - це природно. Часто в душі жевріє надія: можливо почекати з операцією, адже не турбують вони - камінці? Та кожне загострення даної хвороби призводить до страждання органів, які поряд: печінки, підшлункової залози, жовчовивідних протоків. Звичайно, операція це завжди ризик, але не дивлячись на це, при даному захворюванні слід зважитись на операцію. І коли покази для операції визначені і постає питання вибору оперативної тактики, лапароскопічна операція є оптимальним варіантом для пацієнта. Адже переваги ендоскопічних операцій безперечні: - відсутність болю після операції. - косметичний ефект - практично непомітні або зовсім відсутні післяопераційні рубці (відсутність швів на шкірі) - немає необхідності в дотриманні тривалого постільного режиму (до 6 годин) - істотно зменшується термін госпіталізації (до 3-х діб) - швидко відновлюється нормальне самопочуття (через 10-12 годин після оперативного лікування пацієнт може вільно пересуватися, приймати душ, гуляти по вулиці) - менше втрата крові - менше травмуються тканини під час операції

Як Ви бачите не такий страшний вовк, як його малюють. І сьогодні ми впевнено можемо говорити, що в нашій Біловодській лікарні лапароскпічна хірургія - це стандарт оперативної допомоги. Найсучасніше обладнання дозволяє кваліфікованим фахівцям виконувати лапароскопічні оперативні втручання при різних хірургічних захворюваннях: апендицит, хвороби жовчного міхура, кили передньої черевної стінки тощо.

Отже, зважте все як слід і прийміть правильне рішення. Хто не ризикне та не пересилить звичок, той не отримає перемогу над хворобою.

#лапароскопія #жовчокамґянахвороба #холецистит