• belovodsk

СТОП МЕЛАНОМА!


З 15 квітня до 19 квітня 2019 року в КНП «Біловодська БЛ» будуть проводитись Дні меланоми. А це значить, що кожен має нагоду пройти безкоштовний огляд новоутворень шкіри та долучитися таким чином до боротьби із такою небезпечною недугою, як меланома – її виявлення на ранній стадії може зберегти життя.

Меланома є однією з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. На жаль, статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є найбільш поширеним видом онкології в Україні. І важливо, щоби людина, при виявленні у себе на тілі перших небезпечних ознак, якомога раніше звернулася за консультацією до фахівця.

Щоби розпізнати небезпечні ознаки у родимці самостійно, існує спеціальний алгоритм первинної самодіагностики родимок АКОРД, в якому кожна літера має своє значення:

А – асиметрія (коли умовна вісь ділить родимку на дві нерівні половинки);

К – край (коли він стає нерівним, рваним, з зазубринками);

О – окрас (поява змін в кольорі, вкраплень темнішого або світлішого, зникнення забарвлення);

Р – розмір (збільшення родимки в ширину або в висоту);

Д – динаміка (поява кірочок, тріщинок, кровоточивість, випадіння волосків).

Якщо при самостійному огляді Ви виявили, хоча б, одну із ознак АКОРДу, потрібно негайно звернутися до лікаря-дерматолога за консультацією.

Люди просто не знають елементарних ознак переродження родимки і звертаються до лікаря, коли вже відбувається метастазування, адже на ранній стадії меланома не турбує людину, не болить. Не знаючи, чого слід побоюватися, людині складно подумати і припустити, що їй необхідно звертатися до лікаря. Не слід боятися родимок, оскільки вони є майже в усіх людей, до того ж більшість із них не становлять небезпеки. Однак правил відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких ніхто не відміняв.

Потрібно взяти за правило не перебувати на сонці з 10-ї до 16-ї години. В цей час сонце дуже активне, сонцезахисні креми можуть захистити від засмаги й опіку, але ризик розвитку меланоми або раку шкіри не знижується.

· Перевіряйте себе і своїх дітей не рідше, ніж раз на місяць, за алгоритмом АКОРДу.

· Уникайте прямих сонячних променів при наявності на тілі великої кількості родимок або родимих плям. Захищайте шкіру від сонця одягом, особливо шкіру дітей.

· Родимку не можна травмувати, заклеювати пластиром (це створює термічний ефект та може зашкодити). Якщо вона знаходиться в місці постійного травмування необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря і обговорити доцільність та можливість її видалення.

В Біловодську безкоштовну діагностику за допомогою сучасного дерматоскопу можна пройти в кабінеті дерматовенеролога поліклініки КНП «Біловодська БЛ». Для цього необхідно попередньо записатись на прийом до лікаря.

#меланома #дерматоскопія