• belovodsk

1 ЧЕРВНЯ-МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ


Як зберегти здоров'я дітей?

Одним з найголовніших завдань батьків, працівників дошкільних установ і лікарів є збереження і зміцнення здоров'я дитини. Навряд чи хтось сумнівається в правомочності вислову: «хворобу легше попередити, ніж лікувати». Але найчастіше «поки грім не вдарить», батьки не приступлять до якихось дієвих заходів. Треба пам'ятати, що багато в цьому житті залежить від нас самих, хоча в сучасному світі людині все складніше зберігати своє здоров'я. Ритм сучасного життя призводить до того, що ми часом забуваємо про найголовніше. Від нашої вічної гонки в першу чергу страждають діти. Їх організм ще недостатньо сформований і занадто вразливий, а тому поки що не може в повній мірі справлятися з негативними впливами зовнішнього світу.

Від чого ж залежить здоров'я дітей?

На здоров'я дитини впливають наступні фактори: -Емоційний стан в сім'ї і в дитячому садку; -спосіб життя; -якість харчування; -спадковість; -екологія; -рівень медицини. Деякі з цих факторів об'єктивні, а на деякі ми можемо впливати. Не так вже це і важко дотримуватися здорового способу життя: замінити чіпси на кукурудзяні пластівці, цукерки - на сухофрукти, "Кока-колу" на компоти і морси, відвідування закладів громадського харчування - на походи в ліс, а сидіння перед телевізором - на прогулянки на свіжому повітрі . Потрібно лише почати. Адже якщо задуматися, скільки потім часу, сил, нервів і грошей піде на лікування!

Поради батькам

Порада №1. З усіх питань щодо здоров'я вашої дитини слід звертатися до лікаря - педіатра, який призначає лікування або при необхідності направляє дитину на обстеження до інших лікарів - фахівців. В особливих випадках, щоб не було затримки термінів початку лікування, при появі перших характерних ознак захворювань рекомендується відразу звертатися до фахівця в даній галузі медицини.

Порада № 2. Якщо ви помічаєте, що ваша дитина в колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганий промовою, якщо у нього бувають непритомність, запаморочення, головний біль, блювота, його закачує у транспорті, необхідно проконсультувати дитину у невропатолога.

Порада №3. Зверніть увагу на поведінку дитини: надмірна рухливість, гіперзбудливість або, навпаки, млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушений сон, нав'язливі руху - це найбільш поширені симптоми психічної напруги ще слабкою нервової системи дитини - дошкільника. При появі цих ознак обов'язково слід показати дитину дитячого психіатра.

Порада №4. Ваша дитина часто перепитує чи не завжди реагує на звернену до нього мову, у нього бувають часті ангіни, втрата голосу, кашель, постійний нежить, якщо дитина спить з відкритим ротом, хропе уві сні, гугнявить при розмові - проконсультуйтеся дитини у ЛОР - лікаря ( отоларинголога).

Порада №5. Якщо у дитини поганий апетит, часто виникає нудота, блювота, порушення стільця (запор, рідкий стілець), болі в животі (до їжі, після їжі), слід звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря - гастроентеролога.

Які небезпеки підстерігають вашої дитини влітку

З настанням літа батьки школярів молодшого і середнього шкільного віку стурбовані вибором занять для своєї дитини. Крім бажання зробити літо, для втомленого дитини, корисним, цікавим і незабутнім, потрібно уникнути багатьох небезпек. Як не тільки зберегти здоров'я дитини, а й допомогти йому набратися сил для наступного навчального року?

ДОТРИМАННЯ РЕЖИМУ ДНЯ. Як би не хотілося вам створити ідеальні умови для відпочинку дитини, пам'ятайте, що відмова від звичного режиму дня швидше принесе шкоду, ніж користь. Педіатри рекомендують поступово зрушувати на початку літа час пробудження дитини на більш пізній час. А в кінці літа також поступово повертати час пробудження до звичайного для школяра часу. Як недолік, так і надлишок сну буде шкідливий для дитини. Можлива поява втоми, дратівливості, примхливості. Намагайтеся перенести найбільш фізично і емоційно насичені заняття на першу половину дня. Емоційне і психічне перезбудження не дасть дитині заснути вночі. Постарайтеся відвернути дитину від комп'ютерних ігор і інтернету. Укладіть угоду про кількість годин, яке він може провести за комп'ютером. Обов'язково запропонуйте цікаве заняття натомість. Краще буде, якщо в цю діяльність буде залучена вся сім'я. Це необхідно для того, щоб дитина не сприймав «відлучення» від гаджетів як покарання.

ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ. Відпочинок зовсім не означає неробство. Фізична активність дитини повинна відповідати її віку та стану здоров'я. Не варто різко міняти сформовану практику. Якщо ваша дитина протягом навчального року займається регулярно будь-яким видом спорту, повна відмова від фізичної активності навряд чи принесе користь. Так як зазвичай додаткові спортивні заняття влітку припиняються, порадьте дитині якою діяльністю він може замінити спортивні заняття. Пішохідні прогулянки, туристичні походи всією сім'єю,

#захистдітей

0 перегляд