• belovodsk

26 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОВЖИВАННЯМ НАРКОТИЧНИМИ ЗАСОБАМИ ТА ЇХ НЕЗАКОННИМ ОБІГОМ


Коротка характеристика захворювання. Наркоманія - це вживання людиною наркотичних речовин, від яких він впадає в залежність і відчуває непереборний потяг до наркотиків.

Наркотики - речовини, що діють на людський організм у вигляді наркотичного сп'яніння і володіють характерними побічними ефектами. Вони викликають звикання, як психологічне, так і фізичне. У перервах між їх прийомами, у наркомана виникає хворобливий стан, так звана, ломка. Наркотики дозволяють людині отримати тимчасову ілюзію задоволення.

Наркотична ейфорія - нетривала, вона триває від однієї до п'яти хвилин, а в решту часу, протягом від 1 до 3 годин, настає період розслаблення, який поступово переходить в стан дрімоти, сну і марення. Ознаки наркоманії. Наркоманія - підступна. Період звикання до наркотиків триває близько 6 місяців. У людини, що приймає наркотики, виявляються різкі перепади настрою, відбувається зміна ритму сну, погіршується апетит, порушується його звичний плин життя. Наркоманія, як захворювання, характеризується розладом психіки і сильною тягою до прийому наркотичних речовин. У наркомана - нестабільний артеріальний тиск, з'являється порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Зіниці у людини, що приймає наркотики, - неприродно вузькі або, навпаки, значно розширені, з болючим блиском. Погляд - туманний. Шкіра обличчя - бліда, з землистим відтінком, волосся і нігті стають ламкими. Неприємний запах з рота говорить про те, що наркоман підсів на анашу. Постійний кашель або риніт викликається прийомом героїну. До ознак наркоманії відноситься поганий зовнішній вигляд. З'являється неакуратність і неохайність в одязі, тяга до чорного кольору.

Лікування наркоманії.

Лікування наркоманії проводиться в стаціонарних умовах, під наглядом фахівців і психологів, комплексно і індивідуально. Основою лікування є зняття фізичної та психологічної залежності від наркотиків. Проводиться робота по детоксикації організму, відновленню нервової системи, сну, вживаються заходи з підтримки серцево-судинної системи. Лікування наркоманії - тривалий і складний процес, результат якого повністю залежить від самого пацієнта, налаштованого на лікування, що буває вкрай рідко.

Профілактика наркоманії.

Лікування наркоманії часто не дає позитивних результатів, тому профілактика наркоманії - один з найважливіших шляхів її попередження. І починати слід з сім'ї, де приклад батьків і їх тверезий спосіб життя мають важливе значення. Довірчі відносини, відкрите спілкування між дітьми і батьками - запорука профілактики наркоманії. Байдужість, груба і диктаторська практика в сімейних відносинах роблять дитину незахищеним від поганих спокус, в тому числі і від наркотиків. Якщо у підлітка назрівають проблеми в спілкуванні, замкнутість, дієву допомогу йому можуть надати психологічні тренінги. Не мають права залишатися осторонь і навчальні заклади, де профілактика наркоманії повинна проводитися в доступній формі, формувати у підлітків тверду позицію відмови від наркотиків. Ця робота - постійна і з залученням, як можна більшого числа молоді. Вона проводиться у вигляді бесід, лекцій і показів кінофільмів. Крім того, профілактика наркоманії включає в себе більш жорстке законодавство, поліпшення соціуму, скорочення контактів з наркотиками.

Проблема наркоманії.

Наркоманія поширюється швидко. В даний час практично не існує жодного регіону, де б не фіксувалися випадки вживання наркотиків. Проблема наркоманії полягає в тому, що людина, яка вживає наркотики, ніколи не визнає себе наркоманом. Він не звертається за допомогою до медиків, хоча згубні речовини вже негативно діють на його організм, руйнуючи психіку і здоров'я. Щодня велика кількість людей, заради отримання новизни відчуттів, пробують наркотики. Надалі, при появі у них життєвих труднощів, вони знову тягнуться до цих препаратів, щоб, хоча б тимчасово, піти від реальності, забути про всі свої невдачі. Вони не розуміють того, що в цьому випадку у них виникає нова проблема - проблема наркоманії. І це буде тривати до тих пір, поки жорстокі уроки життя не покажуть цій людині, що таке існування - неприпустимо, що проблема наркоманії, яка виникла у нього, повинна бути терміново усунена. Але вона зникне тільки тоді, коли він сам, усвідомлено, звернеться за медичною допомогою. Але це трапляється вкрай рідко, тому наркоманія продовжує процвітати.

Наркоманія серед підлітків. Наркоманія - одна з глобальних соціальних проблем, що притягає до себе різні верстви населення. Збільшується наркоманія серед підлітків, що поповнює свої ряди, в основному, з числа дітей, які проживають в неблагополучних сім'ях.

Підліткова наркоманія - це страшне соціальне явище, при якому ламається життя молодого, незміцнілого організму. При наявності не сформованій психіки, підлітки легко приймають наркотики, не знаючи або не замислюючись про наслідки, які їх очікують у найближчому майбутньому. Перебуваючи під впливом наркотиків, вони не розуміють, що наркоманія губить їх життя. Підростаюче покоління, піддаючись величезному бажанню виділитися серед своїх однолітків, встає на шлях наркоманії, що в більшості випадків призводить до скоєння злочинів. Наркоманія породжує підліткову злочинність, що є великою проблемою для всього суспільства. Підліткова наркоманія впевнено входить в життя молоді, калічачи їх морально і фізично. Вилікувати підлітка-наркомана - дуже складно тому, що йому подобається перебувати в наркотичному сп'янінні, коли перед ним зникають всі проблеми, не потрібно бути сильним і відповідати за свої вчинки. Тому такий підліток не бажає жити по-іншому і всіляко уникає лікування. Наркоманія серед підлітків повинна бути, якщо не викоренена зовсім, то значно скорочена загальними спільними зусиллями всіх членів суспільства.

Шкода наркоманії - великий! Він полягає в заподіянні наркоманами загрози суспільству і кожній окремій сім'ї. Наркоманія призводить людини до деградації, руйнації особистості, хвороб і смерті. Серед них - велика кількість хворих на СНІД. Наркомани, в основному, ведуть кримінальний спосіб життя, де процвітає злодійство і проституція. Вони приносять багато лиха і страждань своїх близьких людей. Щоб дістати наркотики, наркомани усіма силами намагаються роздобути грошей, що часто приводить їх до кримінальних дій. Тому великої шкоди наркоманії полягає і в збільшенні злочинності. Грабежі, угони машин, розбої, насильство, вбивства, вчинені в стані наркотичного сп'яніння, з кожним днем ​​збільшують сумну статистику. Шкода наркоманії проглядається і в тому, що до неї схильні молоді люди. А це означає, що наркоманія підриває здоров'я майбутніх поколінь і може привести до швидкого старіння суспільства.

#наркоманія

0 перегляд