КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ

          Клініко-діагностична лабораторія-один з найважливіших структурних підрозділів лікарні. Розташована на другому поверсі двоповерхового корпусу Біловодської багатопрофільної лікарні.

               Історія лабораторної служби Біловодського району почалась  з Калашникової Горпини Іванівні, яка працювала завідуючою лабораторією з 1954 по 2002 рік. Вона була висококваліфікованим та неперевершеним спеціалістом своєї справи.

               З 1987 по 2000 роки завідуючою КДЛ була біолог Фурс Алла Миколаївна, а далі з 2004 та по 2006 рік завідуючою було призначено лікаря-лаборанта Склярову Анну Борисівну. Ветеранами лабораторної служби Біловодського району можна вважати лаборанта вищої категорії Циганок Світлану Олексіївну, яка сумлінно працювала з 1979 по 2011 роки. Разом с Світланою Олексіївною працювали лаборанти Савченко Валентина Прокоф′євна, Гаврюшенко Ніна Василівна, Михайличенко Ольга, пізніше Лисак Катерина Вікторівна та Сап′янова Тетяна Миколаївна, Нестеренко Наталія Василівна, Іванович Лариса Федорівна.

                У 2006 році клініко-діагностична лабораторія переїхала на нове місце роботи у двоповерховий корпус лікарні у зв′язку з відкриттям нового корпусу лікарні. З 2010 року відділенням завідує біохімік Мозгова Ольга Іванівна. (фото1). Під її керівництвом працюють висококваліфіковані фахівці: старший лаборант КДЛ Сухорукова Марина Миколаївна, лаборанти Черепаха Ольга Павлівна, Газієва Ольга Миколаївна. З приходом молодої завідуючої прийшли працювати молоді та ініціативні лаборанти Білоус Юлія Михайлівна та Волга Яна Сергіївна.

         Завдяки злагодженій роботі колективу клінічної лабораторії та адміністрації лікарні за останні роки лабораторна діагностика у лікарні піднялась на якісно новий рівень. Лабораторію було оснащена найкращім обладнанням та реактивами, опановані нові методики та дослідження, які відповідають міжнародним стандартам якості.

               В 2016-2017 роках було придбано сучасне лабораторне обладнання: коагулометр, аналізатор електролітів, імуноферментний аналізатор, автоматичний біохімічний аналізатор. Це допомогло значно розширити спектр лабораторних досліджень та зробити лабораторне обстеження більш доступним для всіх верств населення. Адже в КДЛ проводиться не тільки стандартний набір аналізів, таких як загальний аналіз крові, сечі, аналіз крові на цукор, а й практично всі лабораторні обстеження, які необхідні для більш ефективної та раціональної діагностики захворювань та їх лікування: визначення показників згортання крові, в тому числі рівня МНО, біохімічний аналіз крові з визначенням рівня печінкових та ниркових проб, аналіз крові на вміст електролітів, показників ліпідного комплексу та ін. Крім того на даний час спеціалісти клініко-діагностичної лабораторії опанували методику обстеження та ввели в експлуатацію обладнання для імуно-ферментного аналізу, що вивело лабораторію на принципово новий рівень. Використання імуно-ферментного методу обстеження дає можливість діагностувати різноманітні інфекційні та паразитарні захворювання в тому числі і  TORCH-інфекцію, визначати рівень гормонів в організмі, допомагає в діагностиці та контролі ефективності лікування при цукровому діабеті. Ми горді тим, що наша  лабораторія стала однією з перших в області, де в режимі експрес-діагностики протягом години визначається рівень тропоніну в крові пацієнта, що дозволяє вчасно діагностувати інфаркт міокарду та вчасно розпочати життєво необхідне лікуванні.

               Та хочеться зазначити, що ми не плануємо зупинятися на досягнутому. Найближчим часом планується проведення реконструкції двоповерхового корпусу з обладнанням приміщень клініко-діагностичної лабораторії згідно діючих стандартів та нормативної бази для більш ефективної роботи та взаємодії всіх підрозділів лікарні, розширення спектру можливих лабораторних тестів, опанування нового обладнання та методів діагностики.

Офіційна сторінака клініко- діагностичної лабораторії в Facebook

  • Facebook